دریافت تندیس ششمین دوره جایزه ملی بهره وری 1404

ارسال شده توسط :

IMG_2369

در چشم انداز بیست ساله ایران اسلامی پیش بینی شده است که:

در سال 1404 ایران کشوری است توسعه یافته از نظر اقتصادی علمی و فن آوری در سطح منطقه با هویت اسلامی و انقلابی الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و موثر در روابط بین الملل

در این راستا و به منظور دستیابی به این مهم در برنامه های چهارم و پنجم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به عنوان ایستگاه های اول و دوم توسعه در برنامه 20 ساله پیش بینی شده است که ایران اسلامی می بایست در سال های برنامه سالانه متوسط 8 درصد رشد اقتصادی به قیمت های ثابت داشته باشد. همچنین در برنامه های توسعه مقرر گردیده است سهمی از رشد اقتصادی می بایست از طریق ارتقاء بهره وری صورت پذیرد. (به عنوان مثال در برنامه پنجم سهم 33 درصدی از رشد اقتصادی به بهره وری اختصاص یافته است.)
به همین منظور و در پی اجرای طرح ملی سنجش بهره‌وری کشور (در سال 1387) جایزه ملی بهره‌وری 1404به منظور شناسایی و تقدیر از سازمان های بهره ور در ایران اسلامی مطابق اسناد بالا دستی از سال 1388 تاکنون طراحی و اجرا گردیده است. جایزه بهره‌وری 1404 در صدد است سازمان هایی که در حوزه ارتقای بهره‌وری متناسب با برنامه های توسعه در سطح ملی حرکت می کنند را با روش های علمی شناسایی نموده و به عنوان الگو در سطح کشور معرفی نماید تا در شبکه بزرگ بهینه کاوی سازمان های بهره ور کشور قرار گیرند. شرکت تحقیقاتی مهندسی توفیق دارو به عنوان تنها شرکت دارویی برگزیده کشور در ارزیابی ششمین دوره جایزه ملی بهره وری موفق به اخذ تندیس شرکت پیشگام در بهره وری گردید. تندیس جایزه ملی بهره وری را جناب آقای دکتر مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به جناب آقای دکتر حقیقی عضو هیئت مدیره شرکت توفیق دارو اهدا نمودند.

0