مصاحبه کوتاه با رئیس آموزش سرکار خانم مهندس انتظاری

ارسال شده توسط :

با عرض سلام خدمت شما، لطفا از اهداف کلی واحد آموزش صحبت کنید.
یکی از اهداف کلی آموزش بالا بردن سرانه آموزش است که با برنامه هایی از قبیل آموزش های تئوری که در بدو استخدام افراد بین هفت تا سی روز می باشد، انجام می گیرد. آموزش هایی با کمک فیلم های آموزشی به شکل های سمعی و بصری به افراد داده می شود. هم چنین افراد در دوره های کارآموزی و آموزش های فوری به شکل عملی در آزمایشگاه ها که توسط مربیان متخصص برگزار می شود با اساسی ترین و ضروری ترین مسائل آزمایشگاه آشنا می شوند. برای مثال قوانین اچ اس ای توسط مسئول ایمنی خانم مهندس منصوری و قوانین کار توسط مدیر منابع انسانی آقای مهندس فرامرزی به افراد آموزش داده می شود و در جهت پیاده سازی این آموزش ها فرم های مطابق اس او پی تهیه شده که در حین مصاحبه کاری با افراد توسط مدیر عامل محترم، مدیر آموزش، مدیر واحد و مصاحبه گر پر خواهد شد و آموزش های ضروری و فوری قبل از شروع کار را در آن قید خواهند کرد و فرد متقاضی کار مطابق با آن فرم آموزش خواهد دید.
برای رسیدن به هدف ارتقا سرانه آموزش از چه راهکارهای در حین خدمت افراد استفاده می کنید؟
تمامی افراد از زمان عقد قرار داد تا مادامی که در شرکت مشغول کارند باید متناسب با نیازهای کار اموزش ببینند. برای مثال در این شش ماه سی و هشت عنوان دوره آموزشی برگزار شده است و بلافاصله پس از اتمام دوره گواهینامه اتمام دوره به افراد اهدا گردیده است، هم چنین همکاران شرکت توفیق دارو در فواصل زمانی مختلف از برخی دوره های آموزشی بیرون از شرکت نیز استفاده می کنند.
در راستای بالا بردن انگیزه افراد با هدف حضور در دوره های آموزشی چه اقداماتی انجام شده است؟
واحد آموزش برای هر کدام از افراد شاغل در شرکت پرونده آموزشی تشکیل داده که گزارش گواهینامه های آموزشی در آن ها ذکر می شود و بیست درصد امتیازهای کل افراد در نظام ارزشیابی افراد راهمین گواهینامه ها تشکیل می دهند.
لطفا از چگونگی پیاده سازی برنامه های آموزشی در واحد های مختلف شرکت سخن بگید.
در این راستا واحد آموزش در جلسات آموزشی کارگروه هایی تشکیل می دهد که پس از آموزش های تئوری افراد به بحث و مناظره در خصوص چگونگی پیاده سازی آموزش ها در بخش های مختلف شرکت می پردازند و پس از پیاده سازی روش ها ارزیابی و اصلاح می گردد.

در مورد آموزش های غیر تخصصی کارکنان شرکت، واحد آموزش چه برنامه هایی دارد؟.
این آموزش ها شامل آموزش های فرهنگی مذهبی افراد شرکت می باشد که در راستای ارتقا سلامت روحی و روانی کارکنان شرکت برگزار می گردد که از آن جمله می توان به برگزاری کلاس های انسان شناسی، برگزاری کارگاه های مهارت زندگی، جلسات تفسیر قرآن در ماه مبارک رمضان و هم چنین می توان به اختصاص ساعاتی در هفته به مطالعه غیر تخصصی کتاب با عناوین و موضوعات مختلف در قالب برگزاری مسابقات کتابخوانی با اهدا جوایز اشاره کرد.
با تشکر، ضمن آرزوی موفقیت، از حضور شما و پاسخ گویی به پرسش های دفتر مجله الکترونیک سپاسگزاری می کنیم.

0