گزارش چهارمین کنگره ملی گیاهان دارویی

ارسال شده توسط :

کنگره-ملی-گیاهان-دارویی

بسم الله الرحمن الرحیم
گزارش چهارمین کنگره ملی گیاهان دارویی
اردیبهشت 1394

چهارمین کنگره ملی گیاهان دارویی توسط شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی و با همکاری سازمان ها و مؤسسات مرتبط با تحقیق و تولید گیاهان دارویی، در روزهای 22 و 23 اردیبهشت ماه 1394 در مرکز همایش های رازی تهران برگزار گردید. شرکت تحقیقاتی مهندسی توفیق دارو با همکاری شرکت شیرین دارو به عنوان نمایندگان شرکت سرمایه گذاری دارویی تأمین در این دوره حضور داشتند و به ارائه دست آوردهای ارزشمند خود پرداختند.
شرکت تحقیقاتی، مهندسی توفیق دارو به عنوان تنها شرکت تخلیص کننده مواد موثره گیاهی در چهارمین کنگره گیاهان دارویی حضور داشت و به همین علت مورد استقبال کم نظیری توسط بازدیدکنندگان قرار گرفت. که از آن جمله می توان به بازدید ریاست محترم انجمن گیاهان دارویی جناب آقای دکتر محمد باقر رضایی و جناب آقای دکتر میرفخرایی و اعضای هیات علمی سازمان جنگلها و مراتع، پژوهشکده گیاهان دارویی شهید بهشتی، دانشگاه تربیت مدرس و … اشاره نمود.
در پی بازدید شرکت های تولیدی گیاهان دارویی، درخواست های همکاری به شرح ذیل مطرح گردید:
1- درخواست همکاری از طرف سازمان جنگل ها و مراتع کشور
2- در خواست همکاری از طرف شرکت باریج اسانس با موضوع: تهیه عصاره های خشک گیاهی
3- درخواست همکاری از طرف شرکت گل دارو جهت تهیه ماده موثره (کورکومین) از گیاه زردچوبه
4- درخواست همکاری از طرف شرکت سها جیسا به جهت حل مشکل تلخی از گیاه استویا

هم چنین با توجه به برپایی نمایشگاه در دانشگاه علوم پزشکی ایران، اساتید و دانشجویان بسیاری از نمایشگاه دیدن کردند که از مهمترین آن ها می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
1- جناب آقای دکتر امین عضو هییت علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران که با توجه به مذاکرات انجام شده، ایشان علاقمندی خود را در جهت بازدید از شرکت توفیق دارو و متعاقبا شروع همکاری فی مابین را اعلام نمودند.
2- اعضا هییت علمی پژوهشکده گیاهان دارویی دانشگاه شهید بهشتی نیز آمادگی خود را جهت همکاری با توفیق دارو اعلام نمودند.

جهت دانلود “کنگره گیاهان دارویی

 

0