دلیل افزایش ابتلا به بیماری «ام اس» در ایران

ارسال شده توسط :

multiple-sclerosis-s4-illustration-of-nerve-fibers-and-myelin-attack-in-ms

موارد ابتلا به بیماری ام اس یا تصلب چندگانه بافت ها در ایران به شکل سرسام آوری افزایش یافته و از سال ۱۹۸۹ تا سال ۲۰۰۵ هفت برابر شده است. به عنوان نمونه فقط در استان اصفهان طی سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ موارد ابتلا به این بیماری تقریبا سه برابر شده است. به نوشته، وب سایت اسمیتسونیان اکنون پژوهشگران دانشگاه آکسفورد برای اولین ...

ادامه مطلب ←
0

ساخت داروی تازه ای برای مبارزه با سرطان مثانه

ارسال شده توسط :

cancer-cells-pic-wellcome-trust-188858703-194754پزشکان می گویند دارویی تازه که طیف وسیعی از سرطان ها را در برابر سیستم ایمنی بدن آسیب پذیر می کند مهیج است و می تواند به معنی پیدایش جبهه تازه ای در مبارزه با سرطان باشد.
این دارو پوششی که سلول سرطانی زیر آن “استتار می کند” تا از حمله سیستم ایمنی پرهیز کند را هدف می گیرد.
در مطالعه ...

ادامه مطلب ←
0

شرکت دارویی استروزنکا با ‘قیچی ژنتیکی’ داروهای جدید می‌سازد

ارسال شده توسط :

stock-footage-rotating-dna-double-helix-with-animated-letters-of-dna-base-pairs

شرکت داروسازی بریتانیایی استروزنکا اعلام کرده که یک طرح تحقیقاتی وسیع را برای درمان منشاء ژنتیکی بیماری‌های ناتوان کننده آغاز کرده تا با استفاده از ‘قیچی ژنتیکی’ برای این بیماری‌ها دارو تولید کند. دکتر لورنز مایر معاون استروزنکا این پروژه تحقیقاتی را “یکی از بزرگترین تحولات بیوتکنولوژی در دهه‌های اخیر” توصیف کرده است.
در این طرح، استروزنکا برای یافتن درمان دیابت، بیماری های ...

ادامه مطلب ←
0

اولین واکسن مننگوکوک B توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شد.

ارسال شده توسط :

Neisseria_meningitidis_41183311_1

سازمان غذا و داروی آمریکا داروی Trumenba تولید کمپانی Wyeth Pharmaceutical را به عنوان اولین واکسن بیماری مهاجم منگوکوکی، حاصل از باکتریNeisseria Meningitides B را تایید کرده است.

این بیماری یک بیماری کشنده باکتریال می باشد و بر اساس گزارش CDC   در سال 2012 تعداد 500 نفر مبتلا به این بیماری بوده اند که در160 مورد عامل ایجاد کننده  باکتریNeisseria Meningitides B ...

ادامه مطلب ←
0

مصرف همزمان کوتریموکسازول با داروهای مهارکننده ACE و یا ARB

ارسال شده توسط :

۱۴bxigxatgpx50a7qsx

مصرف همزمان کوتریموکسازول با داروهای مهارکننده ACE و یا ARB ریسک وقوع مرگ ناگهانی را افزایش می دهد.

احتمال وقوع مرگ ناگهانی در بیماران مسنی که از داروهای مهارکننده ACE و یا مسدود کننده های گیرنده آنژیوتانسین همزمان با کوتریموکسازول استفاده می کنند در مقایسه با افراد مشابه که برای آنها آنتی بیوتیک دیگری تجویز شده است بیشتر است.

مصرف داروهای مهارکننده ACE   و یا مسدود کننده های گیرنده آنژیوتانسین باعث Hyperkalemia می ...

ادامه مطلب ←
0

داروی جدید برای بیماران دیابتی

ارسال شده توسط :

۴۲۹۰۸۰۶۶
دیابت یک اپیدمی رو به رشد بدون وقفه است که 382 میلیون نفرازمردم دنیا در سال 2013 به آن مبتلا بوده اند.این درحالی است که 5 میلیون نفرنیز هرساله جان خود را در اثر این بیماری از دست می دهند.
درهمین رابطه دکتر علیرضا استقامتی، فوق تخصص بیماریهای غدد درون ریز و متابولیسم گفت، در کشور ما حدود 4.5 میلیون بیمار دیابتی وجود ...
ادامه مطلب ←
0

صحت ادعای فرآورده های فاقد گلوتن

ارسال شده توسط :

protein

سازمان غذا و دارو اعلام کرد: بدین وسیله به اطلاع می رساند که کلیه شرکت های تولید کننده دارو، غذا و مکمل که مدعی تولید فرآورده فاقد گلوتن هستند؛ لازم است جهت اطلاع رسانی به بیماران به نحوی روی بسته بندی فرآورده درباره فاقد گلوتن بودن اطلاع رسانی کنند. همچنین صاحب محصول می‌بایست توان اثبات فاقد گلوتن بودن فرآورده را برطبق مستندات علمی و آزمایشگاهی داشته باشد.

ادامه مطلب ←
0

جمع آوری از سطح بازار قرص فنی تویین کامپاند

ارسال شده توسط :

S1377003051

سازمان غذا و داروی کشور اعلام کرد: با توجه به دریافت گزارشات متعدد از تغییر شکل و رنگ ظاهری قرص فنی تویین کامپاند (فنی تویین 100 و فنوباربیتال 50) ساخت شرکت Kwality Pharmaceuticals کشور هند به شماره سری ساخت T-2782 و تاریخ انقضای 7/2015، سری ساخت داروی مذکور از سطح بازار کشور جمع آوری شد.

ادامه مطلب ←
0

هشدار سازمان غذا و داروی آمریکا در مورد rituximab & ofatumumab

ارسال شده توسط :

 
M_Id_431460_Anti-Cancer_Drugs
سازمان غذا و داروی آمریکا به تازگی هشدار جدیدی در خصوص ریسک فعال پذیری مجدد ویروس هپاتیت در صورت استفاده از دو داروی ساپرس کننده سیستم ایمنی و ضد سرطان rituximab & ofatumumab را در اطلاعات مربوط به این داروها اضافه کرد. فعال شدن مجدد ویروس هپاتیت در بیمارانی ایجاد می شود که قبلا مبتلا به ویروس هپاتیت بودند و از نظر بالینی بهبود ...
ادامه مطلب ←
0

گروه جدیدی از آنتی‌بیوتیک‌های ضد باکتری‌ کشف شد

ارسال شده توسط :

۴۷۵۹۰۱_۲۴۰

تیمی از محققان دانشگاه نوتردام به سرپرستی یک دانشمند ایرانی، موفق به کشف گروه جدیدی از آنتی‌بیوتیک‌ها شدند.

این گروه جدید آنتی‌بیوتیک‌ با باکتری‌های مقاوم در مقابل متی‌سیلین مانند MRSA و دیگر باکتری‌های مقاوم در مقابل داروها که تهدیدکننده سلامت عمومی هستند، مبارزه می‌کند.

گروه جدید آنتی‌بیوتیک که oxadiazoles نام گرفته، از طریق غربالگری سیلیکون و توسط رایانه کشف شد و مبارزه با MRSA در ...

ادامه مطلب ←
0
صفحه 1 از 3 123