موفقیت محققان ایرانی در تولید نانوحامل دارویی ضد سرطان

ارسال شده توسط :

Cancer

محققان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان شرقی، نانو حامل هایی برای رهاسازی هدفمند داروی ضدسرطان و درمان این بیماری تولید کردند.

به گزارش ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، در ساخت این نانوحامل از پلیمرهای زیست تخریب پذیراستفاده شده که رهاسازی دارو را با کنترل تغییرات دمایی امکان پذیر می سازند، ساخت و بررسی این نانوحامل در مرحله آزمایشگاهی قرار دارد.

به تازگی پلی ساکاریدهای اصلاح شده ...

ادامه مطلب ←
0

نانو واکسنی برای حل مشکلات آلرژی

ارسال شده توسط :

۸۳۴۹۴-۲۵۰۰۰۸-۱۴۰۵۳۱۵۷۳۵

پژوهشگران دانشگاه آیوا موفق به ساخت واکسنی برای حل مشکلات آلرژی استفاده شدند. این واکسن به‌ صورت طبیعی، سیستم ایمنی را برای مبارزه با آلرژی تحریک می‌کند. در آزمایش‌های انجام شده روی حیوانات، این واکسن موجب کاهش ۸۳ درصدی تورم ریه‌ها شده‌ است. دلیل اصلی عملکرد این واکسن آن است که ترکیبات تحریک کننده سیستم ایمنی بدن در این واکسن وجود دارد.

علی‌ اصغر ...

ادامه مطلب ←
0

استفاده از قشر پوست ساختگی با فناوری نانو برای تشخیص سریع سرطان سینه

ارسال شده توسط :

۳-۳-۱۳۹۳_IMAGE635366082215902421

به گزارش ICTPRESS به نقل از “Nanowerk News” ، اما اخیرا دانشمندان موفق به ساخت نوعی پوست الکترونیکی از نانوذرات شده اند که می تواند توده های بسیار کوچکی که انگشت انسان از تشخیص آنها عاجز است را تشخیص داده و عکس برداری کند .
دانستن ابعاد و شکل توده می تواند به تشخیص و درمان به موقع بیماری سرطان سینه کمک کرده و جان بسیاری از زنان در جهان را ...

ادامه مطلب ←
0

نانو حامل داروی ضدسرطان پروتئین شیر توسط محققان ایرانی ساخته شد

ارسال شده توسط :

anti-cancer-food-01

به گزارش ICTPRESS، داروهایی که امروزه برای درمان سرطان‌ بویژه سرطان معده به کار می‌روند، به صورت هدفمند طراحی نشده‌اند. لذا در طول دوره‌ درمانی نیاز به مصرف مقادیر زیادی از این داروها است.
این امر علاوه بر عوارض جانبی بالا، از نظر اقتصادی نیز مشکلات زیادی را برای بیماران به همراه دارد. محققان در این پروژه سعی کرده‌اند داروی هدفمند ...

ادامه مطلب ←
0

نانولایه های “هوشمند” از جنس طلا، به عنوان حامل داروهای سرطان

ارسال شده توسط :

روهی از محققان چینی به تازگی نانوذراتی را طراحی کرده اند که قادر به حمل دارو به سلول های سرطانی مورد نظر می باشند. این نانولایه های هوشمند از جنس طلا می توانند با غلبه بر عدم توانایی درمان های شیمی درمانی جدید در هدف قرار دادن سلول سرطانی و عدم آسیب به سلول های سالم، منجر به درمان مؤثرتر سرطان شوند.
پپتیدهای کوچک واقع شده در سطح این نانولایه ها کلید اصلی توانایی در عملکرد هدفمند، هدایت نانولایه ها ...

ادامه مطلب ←
0